2014. január 21., kedd

Törzsek Seth Godin


Ez a negyedik Godin könyv, amit olvastam és messze a legjobb! A könyv a bátorságról szól, arról, hogy merjünk vezetők lenni. Nem kell itt rögtön arra gondolni, hogy egy államot, vagy egy multinacionális céget kellene vezetnünk. Arról van szó, hogy ha megvan bennünk a bátorság és van hitünk, erőnk az újhoz, vagy jobbhoz, akkor az elképzelésinket valósítsuk meg. Zökkentsük ki a többséget a langyos status quo-ból és kezdjünk el vezetni. Vezetni a mi kis csapatunkat, vagy ahogy Godin mondja a törzsünket. Persze azt tudjuk, hogy az emberek 1% állítja elő azt a tartalmat, amit a másik 99% fogyaszt. Nem lehet ez másképp a birkákkal és az eretnekekkel sem. De ezt a könyvet nem a birkáknak írták, hanem az eretnekeknek. Viszont Ők úgy is ezt csinálják, amióta megszülettek, lázadnak a fennálló ellen és újítani, jobbítani szeretnének. Ez a könyv esetleg nekik egy megerősítés, de a birkákból nem fog farkast csinálni. Szóval ha úgy érzed, hogy a langyos víz a te világod, akkor NE OLVASD el ezt a könyvet!

TED előadás.





Hivatalos leírása:

Az emberek ősidők óta törzsekbe tömörültek – vallási, etnikai, politikai, vagy akár a zenei ízlésük szerinti csoportokba, amelyek egy vezető és egy eszme köré gyűlve alakultak ki. Az emberi természet már csak ilyen. Mára ráadásul az internet elsöpörte a törzsek kialakulásának földrajzi, anyagi és időbeli korlátait. A blogok, közösségi hálózatok és portálok segítségével tízmilliók szerveződhetnek törzsekbe érdeklődésük szerint, például mert iPhone-imádók vagy elkötelezett szavazói egy pártnak, vagy mert új módon küzdenek a globális felmelegedés ellen.

2014. január 14., kedd

Hab a tortillán Seth Godin


A legnagyobb tanulsága a Seth Godin könyveknek az, hogy Magyarország egy más bolygón van, mint az USA. A határok leomlásával mintha egy új függöny ereszkedett volna le a nyugati határra. Nem is függöny, szűrő. A szemét iszonyat gyorsasággal bejött és folyamatosan áramlik befele. Az ami igazán jobbá teszi a nyugati világot, az meg valahogy nem fér át a lyukon. Lehet, hogy igény se lenne rá. Nem tudom. Érdekes egy másik bolygóról olvasni.


Hivatalos ajánló:

A Hab a tortillán bemutatja a korszerű marketing tizennégy trendjét, amit senki nem hagyhat figyelmen kívül. Megérteti, hogy manapság a tények nem veszik fel a versenyt a híresztelésekkel és a sztorikkal; megtanítja, hogyan keltsük fel a fogyasztók egyre lankadó figyelmét, és hogy az új matematika szerint miért ér többet ötezer ember, aki kíváncsi ránk, mint ötmillió, aki nem. Az új marketing győztesei nem csak tizenévesek lehetnek, akik apu garázsából indítják útjára milliárdos nyereséget termelő szoftvercégüket. Számos régebbi vállalkozás is remekül alkalmazkodott az új kihívásokhoz – mint például a Blendtec, ami harminc éve gyárt turmixgépeket, mégis több mint tízmillió látogatójuk volt a YouTube-on „Will it blend?” (Ledarálható?) című videósorozatukkal, amelyben a golflabdáktól a kólásdobozon át az iPhone-ig mindenfélét leturmixolnak. Godin nem próbálja elhitetni, hogy termékeink, üzenetünk és vállalati struktúránk összehangolása könnyű feladat. De meggyőz arról, hogy az átalakulás megéri az erőfeszítést.

2014. január 7., kedd

A holtponton ne add fel Seth Godin


Érdekes könyv. Végre valaki nem a mindig csak előre, soha ne add fel dumát nyomja. Igen is vannak pillanatok amikor fel kell adni, ki kell lépni. Azért, hogy folytathassuk de másképp, máshol, máskor.
Persze ezt könnyű mondani, amikor az emberek a mindennapi szokásaik rabjai. Igazi megváltást ezért ettől a könyvtől ne várjon senki. Nincsenek benne receptek, színes képek a holtpontról. Nincs benne térkép a zsákutcákról. Gyorsan kiolvasható, szellemes kis könyvecske, egy órás szórakoztató elfoglaltság.

Seth Godin hetet tartok. Most olvasom a Törzsek - Te is lehetsz vezető és a Hab a tortillán - Alkalmazzuk ésszerűen az új marketinget! könyveit párhuzamosan. A Minden marketinges sztorizik és a Mi a bőgés könyvét már korábban olvastam.

Hivatalos leírás:

"A sikeres emberek titka, hogy ha kemény erőfeszítésre van szükség, tovább tudnak menni, de az értelmetlen küzdelmet képesek feladni.” Mi a holtpont? Az ötödik állásinterjú, ami után vissza sem hívnak. A hetedik fenékre esés, amikor az ember snowboardozni tanul. A harmincadik kilométer a maratoni futóversenyen, amikor a start már távoli emlék, de a cél még csak halvány remény. Amint megértjük, hogy életünk során előbb-utóbb mindannyian eljutunk valamilyen holtpontra, máris közelebb jutunk ahhoz, hogy éppen ekkor nem szabad feladnunk, mert csak így érhetjük el a céljainkat. Ez a siker kulcsa, ami egész életünket boldogabbá teheti. A holtpont nem zsákutca. Ha már gyanúsan hosszú ideje minden áll, és csak fogy az energia- és a kedvkészlet – azonnal fordulj vissza! Honnan ismered fel, hogy zsákutcában vagy holtponton van-e az életed? Honnan tudod, hogy ki kell-e szállnod vagy tovább kell menned? A helyzeted helyes megítéléséhez ad segítséget és ötleteket a marketinguru Seth Godin. Az igazi kihívás azonban az egyéni döntés felvállalásában van.

2014. január 4., szombat

Fordulópont Malcolm Gladwell


TED előadás.

Hivatalos leírás:

Malcolm Gladwell, az "Ösztönösen" szerzője mostani könyvében azt vizsgálja, vajon miért és hogyan keletkeznek hirtelen és váratlanul nagyobb hatású, jelentősebb változások. Hol és mikor van az a fordulópont, ahol a mennyiség átfordul minőségbe? Gladwell könnyen érthető nyelven, köznapi példákon keresztül vázolja fel a fordulópontokról folytatott kutatásainak eredményeit. A könyv szerte a világon a sikerlisták állandó szereplője, Gladwellt pedig a világ száz legbefolyásosabb embere közé választották.