2015. november 12., csütörtök
Az ötlet Jack Foster
Több ez mint ötlet könyv. A könyvet ugyan marketinges írta és a saját tapasztalatait fogalmazta meg, de messze nem csak marketingesek forgathatják haszonnal.
10 pontban foglalja össze az ötletelés lépéseit. Lássuk mik ezek.
1. Élvezd!
A vidám munkahely az alapja minden kreativitásnak.
( Ebben a könyvben remek ötletek vannak ehhez. Dolgozni jó! Gini Graham Scott )
2. Merj gyerek lenni!
Egyszerűen csak merjünk őrültek lenni, lazák. Mintha csak egy fantasztikus filmben lennénk.
3. Csapj le az ötletre!
"Rájöttem, hogy ha problémába ütközünk, az emberek többsége egy jó megoldást keres, mert erre neveltek minket. Az iskolában.. ...csak egy helyes válasz létezett."
"A puszta tudat, hogy egy probléma megoldható, azt jelenti, hogy a játszma már félig meg van nyerve."
".. a hozzáállás fontosabb mint a tények." "Az ember képes megváltoztatni az életét azzal, hogy megváltoztatja a hozzáállását."
4, Képzeld el a sikert!
A képzeletünk olyan mint egy szimulátor! Használhatjuk ezt jóra és persze arra is, hogy negatív kimeneteket kreáljunk gondolatban.
5. Örülj a kudarcnak!
Kudarc csak akkor érhet ha kipróbálunk dolgokat. Igaz ha soha nem kezdünk semmihez, kudarc sem érhet, de nem is jutunk semmire! Szóval bátorság!
6. Adj bele mindent!
"Láss, ne csak nézz!" Tapasztalatok nélkül nincs kreativitás. A kreativitás a meglevő dolgok újrarendezése, kombinálása. Minél több ismeretünk van, annál nagyobb eséllyel tudunk új dolgokat kitalálni. Persze ha csapatban dolgozunk célszerű minél különbözőbb tudással és tapasztalattal rendelkező embert beválasztani.
7. Vedd a bátorságot!
"...küzdj meg a félelmeddel és rukkolj ki az ötlettel." ",,, ne tedd fel minden reményed, minden álmod egyetlen ötletre."
8. Együtt könnyebb!
"Az eltérő tapasztalatok, referencia keretek, nézetek, vélemények, háttér, szükséglet, és tudás, amit mások hoznak a munkába, gyakran olyan ajtókat, a leghátsó gondolataid olyan szobáit nyitják meg , amikre különben nem is gondolnál."
9. Programozd újra az agyad!
"Ne képzelj korlátot oda ahol nincsen!" de! "Szabj határt!" "A kis tér fegyelmezi az elmét, a nagy tér megzavarja." "Szabj magadnak határidőt!"
10. Kombinálj!
"Játszd azt, hogy Mi lenne ha...!" Két oldalon keresztül a szerző bemutatja, hogyan lehet jó kérdésekkel körüljárni egy témát. Már csak ezért érdemes kézbe venni a könyvet :).
Ötletalkotás 5 lépésben
1. Határozd meg a problémát!
"Ha nem tudod hová mész, minden út oda vezet." Sokszor nem is az a probléma ami elsőre látszik. Érdemes erre időt szánni és nem napokkal később rádöbbenni, hogy zsákutcában vagy!
2. Gyűjts össze minden információt!
Hoz egy remek példát arra, hogy egy szalonna forgalmazó cégnek mennyi kérdést tett fel egy reklámügynökség, amire választ kapva el tudta volna készíteni a megfelelő reklámot.
3. Dobj be egy ötletet!
Ha semmi nem jut eszedbe, egy őrültség is megteszi, aztán el fog indulni az ötlet lavina. Bízz benne én is így csinálom! Őrült ötletekben nem szenvedek hiányt!
4. Felejtsd el!
Ha végkép nem tudsz továbblépni érdemes lehet pihenőt tartani. A görcsös erőlködés nem segít. Aztán majd pár nap, hét, esetleg hónap múlva vedd elő az eredeti problémát.
5. Valósítsd meg!
Minden ötlet annyit ér amennyi megvalósult belőle!
Hivatalos leírás:
A fejemben víz van, ahol víz van, ott hal is van, ahol hal van, ott sütnivaló is akad. "Minden reklám, sőt minden dolog egy ötlettel kezdődik. Az új ötlet a haladás motorja, a változás mozgatórugója, a változatosság forrása" - állítja Jack Foster. Minden pillanatban szükségünk van ötletekre - néha kisebbekre, máskor igazi nagy gondolatokra Azért, hogy ez ne okozzon gondot még a legreménytelenebbnek látszó helyzetben sem, Jack Foster tíz egyszerű technikát javasol. Ezek segítségével szinte maguktól jönnek majd az ötletek! Ha pedig nagyobb kihívással kell megbirkóznunk, sikerrel alkalmazhatjuk az ötletalkotás ötlépcsős módszerét!
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése