2016. június 26., vasárnap

Személyes vonzerő Olivia Fox Cabane


Nagyon vacilláltam, hogy megvegyem-e. Lehet-e értelmes könyvet írni a karizmáról? Érdemes-e valamiről, ami nyilvánvalóan gyakorlat kérdése? Sok bullshit önsegítő könyvet hagytam már félbe, nagyon kevés volt, ami igazán betalált, ez a könyv az utóbbiak közül való. Jól olvasható, érdekes és izgalmas, felesleges ismétlések és üresjáratok nélkül. Nincs benne a sámánok bölcsessége, buddhista idézetek és más ezó szagú klisé, csak száz százalékban tudományosan megerősített megoldások .Érezni, hogy aki írta, az tényleg ért hozzá (vagy nagyon jó szerkesztők dolgoztak rajta :), amiről ír. A végén kapunk egy remek összefoglalót a fejezetekről, ezzel megúszhatjuk a jegyzetelést. A könyvben ismertetett gyakorlatok leírása zárja a könyvet. Mindenkinek ajánlom, a remetéken és lakatlan szigeten tengődők kivételével.

Hivatalos leírás:

A karizma nem egy velünk született képesség, amely vagy van, vagy nincs – éppen ezért nem csak olyan kiváltságos emberek sajátja, mint Bill Clinton, Steve Jobs vagy a dalai láma. Föltárva a karizma valódi mibenlétét, Olivia Fox Cabane bebizonyítja, hogy az alkatához legjobban illő módszerek elsajátítása révén bárki megtanulhatja és fejlesztheti a karizmatikus viselkedést.
Az életből vett példákkal és gyakorlatokkal is ellátott könyv olvasmányos útmutató mindazoknak, akik szeretnék tudni, hogyan lehetnek megnyerőbbek, meggyőzőbbek és inspirálóbbak az élet bármely területén. A személyes kisugárzás varázsa ugyanis nemcsak az üzleti életben, de azon kívül is érvényesül.

„Ha fejleszteni akarjuk azon képességünket, hogy a mindennapi életben vagy a munkában karizmatikusak legyünk, azt ennek a könyvnek a segítségével azonnal megtehetjük.”
Psychology Today

2016. június 2., csütörtök

Pánik: tények és tévhitek Szendi Gábor



Hivatalos leírás:

Szendi Gábor új könyve megkísérli eloszlatni azokat a hiedelmeket és hamis mítoszokat, amelyeket a pszichiátria, a gyógyszeripar és a média évtizedek alatt épített fel a pánik körül. A szerző szerint a pánik fogalma az idők során elveszítette eredeti tartalmát, s ma már nem több mint ügyes marketingeszköz. Sokan szemtanúi, rosszabb esetben áldozatai vagyunk annak, hogyan fokozzák le a szenvedő embereket egyszerű fogyasztókká. A kötet bemutatja annak folyamatát is, hogy a pszichiátria mindeközben hogyan rombolta le önnön pozitív törekvéseit, és távolodott el eredeti céljaitól. Szendi Gábor megközelítésében a pánik evolúciósan jól értelmezhető, természetes életjelenség, amelyet a propaganda tett aránytalanul félelmetessé. A szerző elemzi a pánik kezelésére javasolt módszereket, bemutatja a pánik modern szemléletét, valamint a pszichoterápiás megközelítés lehetőségeit. Hogyan tanuljuk a félelmet, és hogyan győzzük le? Hogyan dagadhatnak a problémák hatalmassá, miközben megoldásukkal küszködünk? Hogyan ismerhetjük fel a pánikkal kapcsolatos tévhiteket, a pánikként félrekezelt kórképeket? Mit tehet a pániktól szenvedő ember a félelmeivel? Szendi szerint a pszichoterápia lényege egy új életszemlélet, a konfliktusok, a problémák újszerű megközelítésének elsajátítása.