2019. augusztus 10., szombat

Kell egy csapat - A sikeres együttműködés 5 akadálya Patrick Lencioni


10 éves könyv, aboszolút időtálló tartalommal (A Google is nagyjából ugyanerre jutott, dollármillióka elköltése után). Mi kell egy jó csapathoz? Hogyan kell, lehet felépíteni egy csapatot. Nem úgy, ahogy sok cégvezető gondolja. Vadvizi evezéssel, dombról legurulással, idióta játékokat játszva nem lehet csapatot építeni. Az ilyen tréningek nem érhetik el a céljukat. Persze arra jók, hogy az emberek érezzék a törődést vagy éppen felháborodjanak, hogy ilyen ostobaságra miért ad a cég pénzt. A csapatépítés ennél picit bonyolúltabb, munkásabb, fájdalmasabb. A könyv azoknak is ajánlható, akik nerm szeretnek unalmas, tudományos (vagy annak látszó!) értekezéseket olvasni, ugyanis egy elképzelt csapatépítést mutat be olvasmányosan, dramatizálva. Olyan jól ír Lencioni, hogy izgulni kezdtem a csapatért, vajon a végén összeállnak-e egy csapattá? Ajánlom, ha céged van, vagy vezető pozícióban vagy, de akkor is ha beosztottként dolgozol. Aki a könyv elolvasása után segítséget kérne a csapatépítéshez, bátran keressen meg!

Összefoglaló leírás:

Nem a pénz, nem a stratégia, nem a technológia, hanem a csapatmunka a versenyképesség legmeghatározóbb tényezője. Ha mindenkit rá tudunk venni, hogy egy irányba evezzen, vezető pozíciót szerezhetünk bármely iparágban, bármelyik piacon, bármely versenytárssal szemben. Az igazi csapatmunka kulcsa, hogy képesek vagyunk-e legyőzni azokat a tulajdonságainkat, amelyek gátolják a másokkal való együttműködést, rombolják a közösséget és széthúzást szülnek.
A csapatépítés egyszerűnek tűnik, mégis rendkívül nehéz vezetni az építkezést. A szerző izgalmas történeten keresztül mutatja be, miért veszített sokat egy informatikai cég jó hírnevéből röpke két év alatt, és végül milyen napi küzdelmek árán sikerült egy kívülről érkező vezérigazgatónak olyan ütőképes csapatot létrehozni, amely újra sikerre vitte a vállalatot. A magával ragadó tanmese nyomán lépésről lépésre átélhetjük a csapatok tipikus működési zavarait és megismerhetjük a csapatépítés öt pontból álló vezetési modelljét.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése