2014. május 3., szombat
Rejtett énünk - Az önbecsapás 48 módja David McRaney
Alap lenne mindenki számára, hogy az elménk torzításait, a heurisztikákat, logikai hibákat ismerje. Valószínűleg nem tudnánk ezeket az ismeretek birtokában sem mindig elkerülni, de talán megbízhatóbb döntéseket tudnánk hozni. Jobban megértenénk a másik felet, a partnerünket, házastársunkat, tanárainkat, diákjainkat, üzletfeleinket. Rettenetes nagy újdonságot nem tartalmaz ez a kötet, de remek összefoglaló. Ez pont az a téma, amit inkább többször, más módon tálalva is érdemes elolvasni. Ajánlom, mindenkinek!
A témában ajánlom még ezt.
http://kiolvaso.blogspot.hu/2013/12/dr-susan-weinschenk100-dolog-amit.html
Hivatalos leírás:
Miért emlékszünk tévesen a velünk történt eseményekre?
Miért van túl sok barátunk a Facebookon?
Miért adjuk fel idő előtt a fogadalmainkat?
Miért szeretjük jobban az Apple-t, mint a Microsoftot?
Miért nem merjük megmondani a véleményünket munkahelyünkön?
Azt hisszük, ismerjük önmagunkat és mindig racionálisan döntünk. Pedig egyre több pszichológiai kísérlet bizonyítja, hogy egyáltalán nem vagyunk olyan okosak, mint gondolnánk. Legtöbbször csak utólag találunk ki logikusnak tűnő történeteket, hogy összeálljon bennünk valamilyen elfogadható magyarázat, miért viselkedünk, döntünk és gondolkodunk úgy, ahogyan.
A szerző az önbecsapás legjellemzőbb módjait gyűjtötte össze, amelyekkel nap mint nap áltatjuk magunkat. Szellemes stílusban szembesít tévképzeteinkkel, és tárja fel rejtett énünket, hogy jobban megértsük önmagunkat és egymást.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése