2015. június 16., kedd

Az idő titkos lüktetése - Miből áll az élet? Stefan Klein



Tavaly nyáron olvastam egy könyvet.  A Hogyan aggódjunk kevesebbet a pénz miatt című könyvben, a szerző egy harmadik utat javasol a szokásos, hogyan keressünk több pénzt és a hogyan spóroljunk többet megoldások mellé. Hogyan változtassuk meg a vágyainkat, hogy ne kelljen a pénz hiánya miatt állandóan aggódnunk. Ez a könyv valami hasonlót javasol az időszűke probléma kezelésére. Ne azon törjük magunkat, hogy mindenféle trükkel több és több dolgot zsúfoljunk be az életünkbe, hanem próbáljunk meg lemondani, elengedni, lelassítani, élni! Nagyon egyet értek a szerzővel, amikor azt mondja, hogy az időmenedzsment tréningek nem a valós problémát próbálják megoldani, csak tüneti kezelésre képesek, arra sem tartósan. Ha nem vagyunk képesek ezeken a tréningeken egy picit hátrébb lépni és távolról megnézni azt a szánalmas vergődést, amivel próbáljuk a munkaidőt napokra, hetekre, percekre beosztani, majd ehhez mindenféle költséges eszközöket is bevetünk, soha nem fogunk, sem eredményt elérni, sem boldogabbak nem leszünk. Van kiút, de ez túlmutat a technikai trükkökön, a naptárakon, kütyükön.

Hivatalos leírás:

Mi is az idő tulajdonképpen?
Hogyan érzékeljük?
Hogy viszonyulunk hozzá?
Einstein volt az, aki felismerte, hogy az idő relatív. Az agykutatók mostanra tökéletesítették az einsteini forradalmat: felfedezték, hogy létezik az úgynevezett belső idő.
Stefan Klein különleges utazásra repít bennünket saját tudatunk világában. Az idő érzékelése ugyanis az emberi elme egyik legcsodálatosabb teljesítménye. Szinte minden agyfunkció közrehat – fizikai érzetek és érzékelés, érzések és tudat, emlékek és az a képesség, hogy terveket kovácsolhatunk a jövővel kapcsolatban. Mindenkori kultúránk is befolyásolja, hogy miként éljük meg az órák és percek múlását. A szerző rávilágít arra, hogyan tudjuk figyelmesebben észlelni és jobban kihasználni az időt. A külső körülmények ugyanis korántsem annyira meghatározóak időérzékelésünk szempontjából, mint gondolnánk, időérzékünket pedig könnyebben meg tudjuk változtatni, mint bármilyen más folyamatot, amely agyunkban játszódik. Életünk filmje fejünkben keletkezik, és mi magunk rendezzük.
Stefan Klein, a német sikerkönyvíró elárulja nekünk, hogyan tanulhatjuk meg, hogy ne csak észleljük az életünket alkotó pillanatokat, hanem élvezzük is.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése