2018. december 3., hétfő

A képlet - A siker egyetemes törvényei Barabási Albert-László


Élvezetes, szórakoztató könyv. Persze ne várjuk A KÉPLETET, amibe az életünket behelyettesítve a világhír kapujába repülünk. Mert ez a képlet nem létezik, vagy legalább is nem úgy, mint a másodfokú egyenlet megoldó képlete. Sajnos a szorgalmas munka sem elég. De aki nyitott szemmel figyeli a világot erre már rájöhetett. Igen, a képlet egyik összetevője a szerencse! Egyértelműen számít, hol születtünk, kik a szüleink, milyen iskolát végeztünk és nagyon számít az a kapcsolati háló amit ezek során kiépítettünk. És még ez sem elég, a legjobb, ha a hálón belül van valaki, akinek már bejött az élet és mi odasündöröghetünk hozzá. És ha tehetségesek és szorgalmasak vagyunk, akkor az ismerős farvizén, reflektorfényének szélén ránk találhat a siker. Minél többször próbálkozunk, annál nagyobb erre az esély.

Figyeljük meg, hogyan építette fel Barabási ennek a könyvnek a magyarországi promóját. Hogyan nevezi magát következetesen világhírűnek, miközben a munkájának használhatóságát masszívan kritizálják. Baromi érdekes, hogy az Amazonon az 5 csillagos kommentelőkből többen csak ezt az egy könyvet értékelték. Ez felettébb gyanús. Mint a Fidesz trollok, akiknek nincs profiljuk csak egy kép, a nem kormány média kommentelői között :).

Hivatalos leírás:

MI VÉGEZTÜK EL A MUNKA OROSZLÁNRÉSZÉT, MÉGIS MÁS KAPTA A DICSÉRETET.
REMEKÜL JÁTSZOTTUNK A MECCSEN, DE MINTHA EZT RAJTUNK KÍVÜL SENKI NEM VETTE VOLNA ÉSZRE.
FANTASZTIKUS ÖTLETTEL ÁLLTUNK ELŐ A MUNKAHELYÜNKÖN, MÉGIS VALAKI MÁST LÉPTETTEK ELŐ.
MIÉRT?

Az életben gyakran tapasztaljuk, hogy a kimagasló teljesítmény és a siker nem feltétlenül jár kéz a kézben. Barabási Albert-László, a hálózatok világhírű kutatója legújabb könyvében a tudósokra jellemző kíméletlen logikával tárja fel előttünk a siker kollektív természetét, azaz hogy a siker valójában annak függvénye, hogy mit gondolnak rólunk a többiek, és hogyan reagálnak a cselekedeteinkre.

A KÉPLET című könyv a mindennapi életből vett példák segítségével világítja meg a siker törvényszerűségeit: azokat a törvényeket, amelyek alapján megdöbbentő pontossággal jósolható meg, hogy adott feltételek között ki lesz valóban sikeres, és miért. Barabási Albert-László révén megismerhetjük a siker titkos képletét, s ezáltal választ kapunk arra is, mi magunk hogyan lehetünk sikeresek.

Barabási Albert-László 1967-ben született Erdélyben. Egyetemi tanulmányait Bukarestben kezdte, majd a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemen diplomázott fizika szakon. Doktori fokozatát a Bostoni Egyetemen szerezte meg.

A komplex hálózatok elméletének kutatásával vívott ki magának nemzetközi elismerést, és ma már az egyik legsikeresebb magyar kutatóként tartják számon. A legrangosabb tudományos folyóiratokban publikál. A Magyar Tudományos Akadémia és az Akademie Europeae külső tagja, az egyesült állomokbeli Northeastern Egyetemen működő Komplex Hálózati Kutatóközpont vezetője, a Harvard Egyetem és a Közép-európai Egyetem oktatója.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése