2018. december 3., hétfő

Beszélgetések a függőségről - Demetrovics Zsolttal, Máté Gáborral és Szummer Csabával Révai Gábor


Ha egyszer abbahagynánk a hülyeségek szajkózását, amit a kormányok a fejünkbe ültettek, lehet elcsodálkoznánk. Át vagyunk mi itten b..., ahogy egy komikus egyszer szépen megfogalmazta.
Nem ez az első drogos könyvem, úgyhogy van némi képem a drogokról.



Ami egyértelmű, hogy a világ baromira rosszul kezeli a drog kérdést. Mondhatni fordítva ül a lovon a politika. A kínálatot próbálja csökkenteni, megszüntetni, miközben a keresleti oldallal az üldözésen túl jóformán semmit nem csinál. A drog válasz valamire, ami hiányzik, vagy ami fáj. A drog menekülés, segélykiáltás valami, ami elzár a külvilág rettenetétől, ami felvidít, ami megnyugtat, ami felpörget, ami lenyugtat. Magyarországon több millió drogos van, akik az államilag engedélyezett, sőt támogatott drogot fogyasztja, az alkoholt. Miközben az ártatlan, úgy értem nem közveszélyes, drogosokat a cigarettázókat üldözi, a piásoknak, akik sok milliós kárt okoznak maguknak, a családjuknak, a munkahelyüknek, minden meg van bocsátva. Ebből is látható, hogy valami nincs rendben. És ezt nem azért mondom mert drogozom. Nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom, de gondolkozok.

Nagyon ajánlom a könyvet, mindenkinek, aki mer és akar gondolkodni. Akinek elég a politikusok agymosó dumája, az természetesen nézze továbbra is bármely ország közszolgálati adásait.

Hivatalos leírás:

Ne higgyük, hogy a különböző kormányok a maguk bölcsességében, a racionalitás és a veszélyesség szempontja alapján döntik el, hogy egy szer legális vagy illegális.
Demetrovics Zsolt

A függő a legérzékenyebb a családban, aki kimutatja azt a sok bajt, amivel a család még nem nézett szembe nyíltan.
Máté Gábor

A két legtöbb halálos áldozatot követelő, rendkívül addiktív pszichoaktív anyag egyébként legális. Úgy hívják őket, hogy alkohol és nikotin.
Szummer Csaba

Révai Gábor író interjúalanyaival olyan témát jár körül, amely szinte mindenkit érint: a függőség kérdését. Pálinka-nagyhatalom vagyunk – figyelmeztet a szerző –, miközben Magyarországon alkohol okozta májzsugorodásban mintegy ötször annyian halnak meg, mint Európa más országaiban. A kábítószer-használatot a nagy többség szigorúan elítéli, tiltja a jog is, a könyvben nyilatkozó szakemberek azonban – eltérő terápiás módszereik ellenére – a jogi tiltást egyhangúan helytelenítik.
Az ismeretterjesztésen túlmenően a Beszélgetések a függőségről célkitűzése az addikciókat körülvevő társadalmi és jogi környezet befolyásolása, valamint annak elősegítése, hogy előítéleteinket hátrahagyva elmozduljunk végre a megértés és az elfogadás irányába.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése